DIVADLO APPLAUSE

Roman Albrecht

Fotografuji od svých 9ti let. Tehdy to byla dvouoká Flexareta. Moc se mi to nedařilo. Pak přešlo několik kinofilmových aparátů, ale pořád to nebylo ono. Můj první digitální přišel v roce 2000, ale i to nebylo ono – displej v hledáčku byl příšerně pomalý a navíc černobílý.. Dnes bychom se nad jeho parametry zasmáli. Zlom přišel před lety při mém ročním pobytu ve Spojených státech. Koupil jsem první digitální zrcadlovku a propadl jsem focení naprosto absolutně. Na mých prvních krocích mě provázely knihy Scotta Kelbyho a Bryana Petersona (autor mimo jiné Exponujte kreativně). Bryana jsem poznal osobně a jsme dnes přáteli.

Mou velkou láskou je divadlo, fotím pro Hudební divadlo v Karlíně, Divadlo bez hranic, Applause, Palace a další.

Absolvoval jsem několik zahraničních kurzů, vyhrál či umístil se na prvních místech v několika soutěžích (internetová skupina TOP Group 5x, The Park photo contest 2011, 2012 a 2013). Vystavoval jsem v Galerii Czechtourismu, Galerii Petrov a na Pražském hradě.

Pořádám fotografické kurzy, pravidelně publikuji v Katolickém týdeníku a dalších křesťanských médiích. Jsem členem Syndikátu novinářů jako fotograf na volné noze.
created © to-nik.cz 2017